Enpara İhtiyaç Kredisi

Enpara İhtiyaç Kredisi

12 Mart 2019 0 Yazar: Kredi-Kartim.com

Enpara, masrafsız, düşük faizli ve uygun vadelendirme seçenekleri üzerinden ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Krediye ihtiyacı olan kişiler, birkaç dakika içinde belirtilen yerlerden kredi başvurusunda bulunabilir. Peki, Enpara ihtiyaç kredisi hakkındaki ayrıntılar nelerdir? İşte Enpara ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylı bilgiler:

Kredi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Enpara ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmaları gerekiyor. Diğer şartlar ise şu şekildedir:

Kredi başvurusu için ilk önce kişilerin başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Enpara’nın İnternet sitesinde yer alan başvuru formları doldurulduktan sonra şirket tarafından incelemeler ve değerlendirmeler yapılıyor.

Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin kredi notu kredi almaya elverişli olmalıdır. Eğer bu durumda bir sıkıntı varsa kredi alınması mümkün değildir.

Diğer kredi başvurularında olduğu gibi Enpara ihtiyaç kredisinde de kişilerin gelir düzeyleri önemlidir. Alınacak olan kredi miktarı gelir düzeyine göre değişkenlik gösterecektir.

İhtiyaç Kredi Özellikleri

Masrafsız ve uygun faizli kredi olan ihtiyaç kredisinin özellikleri şunlardır:

Kredi kapsamında kişilerden hiçbir ücret veya masraf bedeli talep edilmez. Bu durumdan dolayı kişiler geri ödemeyi diğer kredilere göre daha az miktarlarda yapacaktır.

Enpara ihtiyaç kredisinin geri ödemesi her ay eşit taksitler ve belirlenen vade zamanı içerisinde gerçekleşmektedir.

İhtiyaç kredisi için belirlenen vade süresi sınırlı olup, kredi kullanıma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin, 48 ay vadeli kredi kullanabilmek için kişilerin 1.000 TL ile 50.000 TL değerinde kredi kullanmaları şarttır.

Enpara kredi başvurusu için şirket müşterisi olmaya gerek yoktur. İsteyen herkes başvuruda bulunabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Enpara.com üzerinden yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında kişilerden kefil, ipotek ve belge gibi şeyler talep edilmiyor. İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin tek yapması gereken Enpara.com İnternet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmaktır. Bunun haricinde şirket, kişilerden herhangi bir belge talep etmemektedir. Başvuru formunu dolduran kişilerin yapması gerekenler Enpara.com tarafından bilgilendirme yolu ile kişilere anlatılmaktadır.

Enpara İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Enpara üzerinden alınan ihtiyaç kredilerinin hesaplanması kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, 36 vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir kişi, Enpara.com sitesi içinde yer alan faiz oranlarına göre aylık taksit ödemesini görüntüleyebilir. 36 vadeli, 10.000 TL kredi için, en düşük faiz oranı ile birlikte aylık taksit ödemesi 429,79 TL olmaktadır. Kişilerden banka tahsil ücreti alınmamaktadır. Bunların hepsi göz önüne alındığında ise 36 vadeli, 10.000 TL ihtiyaç kredisi alacak olan bir kişinin 36 ay sonunda ödeyeceği toplam miktar 15.472.44 TL’dir. İsteyen kişiler Enpara.com adresine giriş yaparak Enpara ihtiyaç kredisi hesaplama bölümüne girerek ödeyecekleri toplam tutarı hesaplayabilirler.

Enpara Kredi Borcu Nereden Ödenir?

Enpara kredi borcu ödeme işlemi için birçok kanal bulunmaktadır. Kredilerin ödemesi şu kanallar aracılığı ile yapılabilir:

  • Enpara çözüm merkezleri
  • QNB Finansbank ATM’leri
  • Enpara.com’un İnternet sitesi
  • Mobil uygulamadan
  • Vadesiz hesaba verilen otomatik ödeme seçeneği ile kredi ödemeleri yapılabilir.

Enpara Nasıl Müşteri Olunur?

Enpara.com’un müşterisi olmak için kişilerin bazı adımları takip etmesi gerekir. İlk önce üye işlemlerini tamamlamaları gereken kişilerin takip etmesi gereken adımlar şunlardır:

İlk yapılması gereken şey Enpara.com adresine girerek siteye üye olmaktır. Siteye girişin ardından:

Kullanıcıların karşısında ana sayfa çıkacaktır. Ana sayfa içerisinde bulunan sol alt kısımda “müşteri olmak istiyorum” sekmesi yer almaktadır. Kullanıcıların bu kısma tıklamaları gerekmektedir.

Kullanıcıların karşısına yapmak istedikleri işlemlere göre tercihler çıkmaktadır. Örneğin, nakit kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin düşük faizli ve masrafsız ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum seçeneği bulunan kutucuğu işaretlemeleri gerekmektedir. Kullanıcıların yapacakları işlemlere göre yönergeler farklılıklar göstermektedir.

Kutucuk işaretlemesinin ardından kişiler, ihtiyaç duydukları kredi miktarını ilgili alana girmelidir. Kredi miktarının girilmesinden sonra kredi tutarları, kredi faizleri ve tüm masraflar otomatik olarak hesaplanarak kullanıcılara sunulmaktadır.

Bir sonraki aşamaya geçmek için devam tuşuna basılmalıdır. Bu kısımda kullanıcılardan iletişim bilgileri istenmektedir.

Başvurunun ardından yaklaşık olarak 5 gün içerisinde, kişiler bir yetkili ile birlikte ziyaret edilmektedir. Krediyi kabul eden kişiler sözleşmeyi imzalayarak kredilerini alabilmektedir. Sözleşme imzalanmasının ardından verilen kredi miktarı kullanıcıların hesabına yatırılmaktadır.