PAPARA Nedir?

PAPARA Nedir?

10 Mart 2019 0 Yazar: Kredi-Kartim

Papara son dönemde kullanıcıları artan dijital bir cüzdan, BDDK Onaylı ve Ücretsiz bir sistemdir. Kullanımı açısından oldukça kolaydır.
Kullanımı oldukça kolaydır. Master Card özelliği ile geliştirilen bu hesap kartı, sadece Türkiye’de değil, Master Card anlaşması bulunan yurtdışı firmalarında da kullanım sağlamaktadır. Papara ile günün her saati ödeme yapabildiğiniz gibi ödeme de alabilirsiniz. Standart banka kurallarının dışına çıkan Papara’nın her bankada hesabı bulunur. Bu sayede Papara cüzdanına para eklemek isteyen herkes 10 dakikada hesabına para ekleyebilir. Papara’nın en önemli özelliği kullanıcılarından herhangi bir komisyon talep etmemesidir. Papara nedir denilince akıllara daha bir sürü soru gelmektedir.

PAPARA Kullanım Alanları

Papara sistemi ön ödemeli bir kart olmasından dolayı standart bir banka ve kredi kartının geçtiği her alanda geçerlilik gösterebilmektedir. Bu kartın asıl oluşturulma amacının daha çok oyunlara bakiye yüklemek isteyen 13 yaşından büyük çocukların aileleri kontrolünde bakiyeler yüklemelerini sağlamaktır. Günümüzde bankaların tamamı hesap oluşturabilmek için kişilerden 18 yaşının üzerinde olmalarını istemekte. 18 yaşından küçük kişiler yapmak istedikleri alışverişlerin tamamını ailelerin kartları üzerinden yapmak durumunda kalmaktalar. Bu kart ailelerin çocukları için başta oyunlara bakiyeler yüklemelerine, kişisel alışverişler başta olmak üzere birçok alanda geçerlilik gösterebilmesi adına tasarlanmış durumda. Yapılan anlaşmalar sonucunda birçok şirketin ödemelerini de bu kart üzerinden yaptığını ve giderek yaygınlaşabilmesi için büyük çalışmalar yürütüldüğünü de eklemek istiyoruz. Oyun bakiyesi yükleyen platformlar, Papara Kart ile yaptıkları anlaşamalar sonucunda bu kart ile yapılan bakiye yükleme işlemlerinde %20’ye yakın ekstre bakiye hediyesinde de bulunmakta.

Papara Kart, içerisinde bakiye bulunması durumunda internet üzerinden alışverişler de yapabilmekte. Taksitli ödeme dışında tek çekim ödemenin yapılabildiği her alanda kullanılabilmektedir. Bu sayede dolandırılmak, kredi kartlarının kopyalanmasını istemeyen kişilere alternatif çözümler getirilmek istenildiğini göstermeye çalıştık.

PAPARA Hesabı Nasıl oluşturulur?

Papara kartına sahip olmak isteyen müşterilerin yapması gereken sadece Papara.com adresine girip ana sayfada bulunan Hesap Oluştur linkine tıklamanız ve açılan sayfadaki bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Hesabınızı oluşturduktan sonra mail ve telefon onaylı sisteme geçmenizi Güvenlik Sebeplerinden ötürü geçmenizde fayda var. O işlemler için de Mail ve Telefonunuza gelen kodları belirtilen alana girmeniz yeterli olacaktır. Gerekli üyelik işlemlerini tamamlayan kişiler Kart sistemi için oluşturulmuş özel bağlantı adresine giderek kart başvurusunda bulunmaları gerekmekte. Adres bilgilerini doğru olarak giren kişiler 4 ile 7 iş günü içerisinde kartı özel bir kurye ile temin edebilirler.

PAPARA Özellikleri-Avantajları

Paparanın özelliklerini ve avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Para yükleme yöntemi olarak banka hesabı ve ATM’den yapabilirsiniz.
  • Papara hesabınıza haftanın her günü istediğiniz saatte para transferi yapabilir. Papara şirketi’nin tüm bankalarda hesabı mevcut olup; sizi EFT yapmakla uğraştırmaz. Hangi bankada hesabınız var ise; o banka hesabından Papara’nın o bankadaki hesabına parayı göndererek Papara hesabınıza rahatlıkla para yükleyebilirsiniz.
  • Cep telefonuna, e-posta adresine ve hesap numarasına para gönderme imkanı da bulunmaktadır.
  • Papara hesabına para yatırmak, para göndermek, para çekmek ücretsizdir. İnternetten ödeme yapmanıza yardımcı olan uygulamaların tamamı sizden belli oranlarda işlem ücreti alırlar. Papara sizden yaptığınız işlemler için ücret talep etmez. Papara üzerinden yaptığınız ödemelerin hiçbirinde gönderim ücreti, gönderim komisyonu ödemezsiniz.
  • En avantajlı kısmı hesabınızdaki parayı banka hesabına yatırabilir veya ATM’den paranızı rahatlıkla çekebilirsiniz.
  • Günün hangi saatinde olursa olsun, kime para göndermek isterseniz, 10 dakika içinde para gönderimi yapabilme imkanınız vardır.
  • İnternetten yapılan alışverişlerde kullanıcılar en çok güvenlik sorunu yaşamaktadırlar. İnsanların kimlik, kredi kartı bilgilerinin bu kadar kolay ele geçirilebileceği dönemde Papara ile yapılan ödemelerde karşı taraflar kullanıcıların kredi kartlarına ve kimlik bilgilerine ulaşamazlar. Papara, üçüncü kişiler ile kullanıcılarının bilgilerini paylaşmaz. Bu sayede kredi kartım çalınır mı acaba, korkusu yaşamadan internetten rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.
  • Online ödeme araçlarının en büyük dezavantajlarından birisi, doğrudan ATM’den para çekme seçeneği sunmamasıydı. Ancak Papara’ya üye olduktan sonra 10 TL gibi bir ücreti hesaba geçmeniz şartıyla bir Papara Card alabilirsiniz. Bu kart sayesinde istediğiniz zaman ATM’lerden para çekimi imkanıda sunuyor.
  • Papara’nın tanıdığı imkanlardan birisi ise banka kartınız olmasa dahi gecenin bir saatinde cep telefonu numaranızla ATM’den para çekmenize izin vermesidir.
  • Papara’yı diğer online ödeme araçları ile karşılaştırdığınızda sitesinin çok sade ve kullanışlı dizayn edildiğini göreceksiniz. Papara tarafından sunulan tüm hizmetleri, Papara web sitesi üzerinden ve ya da telefon  uygulaması üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

PAPARA Hesaplarına Para Yatırma Yatırma Nasıl Olur?

Papara‘nın en dezavantajı olarak daha yeni oluşan bir sistem olmasından ötürü doğrudan atmden para çekeme imkanını olmamasıdır. Papara sistemi Havale – EFT sistemi ile ilerlemektedir. Fakat Papara’ya üye olduktan sonra 10 TL gibi bir ücreti hesaba geçmeniz şartıyla bir Papara Card alabilirsiniz. Bu kart sayesinde istediğiniz zaman ATM’lerden çekim yapabiliyorsunuz.

PAPARA Hesapları Arasından Para Gönderme Nasıl Olur?

Bir PaPara hesabına para göndermek istemeniz durumunda ise karşı tarafın Kullanıcı Numarası, Telefon Numarası veya Mail Adresini kullanarak Ücretsiz bir şekilde anlık olarak Para Transferinde bulunabilirsiniz.

PAPARA Hesabından Nasıl Para çekilir?

Para Çekme işlemi de yine PaPara Kullanıcı Hesabında bulunan Para Çek kısmından yapılmaktadır. İstediğiniz bir bankanın IBAN Numarasını girerek, sizin adınıza kayıtlı olma şartı ile ödemenizi çekebiliyorsunuz.

PAPARA Güvenilir mi?

Peki ya güvenilir mi? Papara, online bir uygulama olmasından ötürü kullanmak isteyen vatandaşların aklına ilk olarak bu sorunun akla gelmesi gayet normaldir. Papara sistemini araştırdığınız zaman, BDDK tarafından tanınmış ve işlem yapmasına izin verilmiş bir ödeme sistemi olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden araştırma yaptığımızda Papara ile ilgili herhangi bir şikayet konusuna da denk gelmemiş olmamız, sistemin şimdiye kadar yeterince güvenilir olduğunu kanıtlar niteliktedir.

PAPARA Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

PaPara Destek Hattına 0850 340 0 340 nolu hattan veya destek@papara.com mail adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.